Teraz jest 15 maja 2024, o 21:09

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 18 kwi 2012, o 07:37 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2011, o 17:48
Posty: 45
Lokalizacja: Krosno
Sprzęt: fiat
Imie: Sylwia
jeszcze jedno pytanko :) zauważyłam że czasami licznik cyfrowy podświetla a czasami nie :/ co proponujecie sprawdzić lub zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 18 kwi 2012, o 20:39 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 21:49
Posty: 392
Sprzęt: Yamaha rn22
Imie: wonsz
Lokalizacja: Wrocław
wykrec licznik , odkrec 4 sruby i sprawdz czy ci zarowki dobrze stykaja blaszki po dwoch stronach . jak nie to je dognij by mocniej dociskaly i dokrec je . robi sie to recznie przekrecajac zgodnie ze wskazowkami zegara:P

_________________
Ludzie na poziomie trzymają się w pionie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 18 kwi 2012, o 21:12 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 19:56
Posty: 45
Lokalizacja: Polska
Sprzęt: R6
Imie: Marcin
Podłączę się pod temat, u mnie czasami wyświetlacz nie pokazuje wszystkiego tzn. widać np. kawałek zera i brak jest symbolu km/h. Po jakimś czasie zaczyna znowu działać i tak w kółko.
Czym to może być spowodowane?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 11 cze 2013, o 21:12 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2013, o 21:13
Posty: 1
Sprzęt: yamaha r6
Imie: lukasz
Lokalizacja: sandomierz
mikrom napisał(a):
dzikuska91 napisał(a):
a ja mam r6 z 2002r i nie dam rady zmienić z mph na km/h :/ przytrzymuje select i reset i nic... Niby wyświetla cały czas na liczniku km/h ale niestety licznik wskazuje cały czas mile... Macie jakiś inny pomysł jak zmienić z mil na km?


Mam dokładnie to samo, odłączenie aku nie pomaga niestety. Chyba zostaje zainwestować w speedohealer jak już ktoś mi tutaj polecił :) Chyba że ma ktoś na to jakieś lepsze rozwiązanie ?



Mam dokłądnie to samo, nic sie nie da zrobić. Mam cały czas mile, a gdy przyciskam dwa przyciski jednocześnie to wyskakuje mi ustawianie godz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 12 cze 2013, o 16:35 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:43
Posty: 478
Sprzęt: r6
Imie: Iskra
Lokalizacja: Lipno
Włącz zapłon, dodaj gazu, wbij 4 bieg na postoju, popuść sprzęgło na 3/4 dociskając przez 3 sekundy tylny hamulec, mrugnij długimi 7 razy powinno pomoc. ;]

_________________
www.chemskor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 15 cze 2013, o 14:14 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1797
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
lukasz92b napisał(a):
mikrom napisał(a):
dzikuska91 napisał(a):
a ja mam r6 z 2002r i nie dam rady zmienić z mph na km/h :/ przytrzymuje select i reset i nic... Niby wyświetla cały czas na liczniku km/h ale niestety licznik wskazuje cały czas mile... Macie jakiś inny pomysł jak zmienić z mil na km?


Mam dokładnie to samo, odłączenie aku nie pomaga niestety. Chyba zostaje zainwestować w speedohealer jak już ktoś mi tutaj polecił :) Chyba że ma ktoś na to jakieś lepsze rozwiązanie ?



Mam dokłądnie to samo, nic sie nie da zrobić. Mam cały czas mile, a gdy przyciskam dwa przyciski jednocześnie to wyskakuje mi ustawianie godz.



Ogólnie z tego, co wiem, to w R6 jest tak:

Przyciśnij SELECT minimum przez 2 s, a zmieni się na "km"
Przyciśnij SELECT i RESET przez minimum 2 s, a będzie można ostawić godzinę.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 21 cze 2013, o 11:23 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 17:52
Posty: 614
Sprzęt: r6 rj11
Imie: Artur
Lokalizacja: Warszawa
tylko przy zmianie z MIL na KM przycisk select trzeba przytrzymać jak jest na głownym przebiegu nie na jakimś tripie, przynajmniej tak jest w modelu 06


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 4 lip 2015, o 02:20 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 27 lut 2015, o 23:34
Posty: 690
Sprzęt: r5
Imie: kil
Lokalizacja: polska
Koledzy jak ustawia się w r6 2008 USA
godzinę
mile juz zmieniłem
Temperaturę F na C jedni piszą ze się da inni nie
Druga sprawa jak zmienić jasność podświetlenia bo ledwo świeci bądź jakie idą żarówki w liczniku i czy łatwo się je wymienia?
Znalazlem w necie zmiane f na c

http://www.yamahasupertenere.com/index.php?topic=5458.0

I apologize I'm replying to this thread that's a bit old but it kept coming up in google searches and I wanted to provide some updated info.

On the yamaha R6 and R1 you can switch from C to F and vice versa by going into diagnostics mode, and changing the value of D62. 00 = no temp display, 01 = C and 02 = F.

Instructions (might be a bit different for your bike):

1. Turn the key to the on position.
If the clock is displayed in the distance/clock area, press the “SELECT” button for
more than a second to change it over to the distance display.
2. Holding down both the “SELECT” and “RESET” buttons for more than 2 seconds
changes the speed display from “mph” to “km/h”. The dash must be set to km/h to switch the coolant from F to C and to mph for C to F.
3. Turn the key off to store the new setting in memory, though a
disconnected battery nulls it and brings the display back to the original display.

To switch the water temperature display units:

1. Set the engine kill switch to OFF/STOP.
2. Hold the “RESET” and “SELECT” buttons down then turn the key to the on position (keep holding the reset and select buttons until “Co” appears in the left of the display area instead of the distance and time).
3. Press the “SELECT” button. The display changes to “dIAG “.
4. Press both the “RESET” and “SELECT” buttons at the same time.
“d01: xx” appears in the display area. (your TPS value is displayed in “xx”, it is unimportant for this change.)
5. Pressing the “RESET” button 2 times displays “d62: xx”.
The “xx” in “d62: xx” indicates which thermometric scale to display, Celsius or Fahrenheit.
“00” = No display
“01” = Celsius (°C)
“02” = Fahrenheit (°F)

To change the display, operate the engine kill switch from “OFF” to “ON”. The thermometric
indication changes in order of “00”, “01”, “02”, and back to “00” and so on (each time the kill switch it turned off and on again).
5. When the desired setting appears, turn the key to the off position to store the new setting.

On some R6 and R1 bikes, switching the kill switch on and off refuses to change the number in D62 and you have to ground a "service" wire on the ECU. On my 08 R6 it was ECU wire #16 (light green with gold bands), you cut it where it comes out of the ecu connector, and ground the ecu side (to the battery works well). After doing this modification, to change the D62 numbers you have to hold select and reset for more than 20 seconds, if cycling the kill switch doesn't change it.

_________________
https://t.me/pump_upp


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 7 lip 2015, o 14:24 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 12:16
Posty: 30
Sprzęt: r6 05
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Wrocław
KILER napisał(a):
\

To switch the water temperature display units:

1. Set the engine kill switch to OFF/STOP.
2. Hold the “RESET” and “SELECT” buttons down then turn the key to the on position (keep holding the reset and select buttons until “Co” appears in the left of the display area instead of the distance and time).
3. Press the “SELECT” button. The display changes to “dIAG “.
4. Press both the “RESET” and “SELECT” buttons at the same time.
“d01: xx” appears in the display area. (your TPS value is displayed in “xx”, it is unimportant for this change.)
5. Pressing the “RESET” button 2 times displays “d62: xx”.
The “xx” in “d62: xx” indicates which thermometric scale to display, Celsius or Fahrenheit.
“00” = No display
“01” = Celsius (°C)
“02” = Fahrenheit (°F)

To change the display, operate the engine kill switch from “OFF” to “ON”. The thermometric
indication changes in order of “00”, “01”, “02”, and back to “00” and so on (each time the kill switch it turned off and on again).
5. When the desired setting appears, turn the key to the off position to store the new setting.

On some R6 and R1 bikes, switching the kill switch on and off refuses to change the number in D62 and you have to ground a "service" wire on the ECU. On my 08 R6 it was ECU wire #16 (light green with gold bands), you cut it where it comes out of the ecu connector, and ground the ecu side (to the battery works well). After doing this modification, to change the D62 numbers you have to hold select and reset for more than 20 seconds, if cycling the kill switch doesn't change it.


Sprawdzał to ktos? CIekawe czy w roczniku 05 będzie sie dało?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Funkcje licznika
PostNapisane: 8 lip 2015, o 08:17 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2014, o 17:10
Posty: 61
Sprzęt: RJ095
Imie: Paweł
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
jak by ktoś sprawdzał to też jestem ciekaw czy działa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1