Teraz jest 19 maja 2024, o 00:48

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 15:10 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 21:02
Posty: 28
Sprzęt: CBR 600RR
Imie: Szymon
Lokalizacja: Podlaskie
Witam. Poszukuję yamahy R6 która ma w dowodzie wpisane 25-35 kW, czyli sprowadzona z niemiec bądź innego kraju gdzie byla blokowana:) Rocznik od 2004 do góry do 14 000 zł. Najlepiej jakby to był model 2006 może być bez żadnych dodatków bo wiadomo wiecej dodatków droższy sprzęt, jeśli cena by była nieco wyższa, ale nie za dużo to można porozmawiać. Wiem że troche mało realne żeby za taką kwote kupić Rj11 ale warto spróbować może ktoś będzie miał dobre serce i chęć sprzedaży. Także proszę składać oferty na PW i porozmawiamy, wiem że tłumu nie będzie bo nie każdy ma tę określoną moc wpisaną, ale warto zapytać niż znaleźć na alledrogo i jechać 500 km na marne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 17:45 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 9 sie 2013, o 21:45
Posty: 13
Sprzęt: R6
Imie: Paweł
Lokalizacja: Gliwice
Tak tylko zapytam - to ma być do jazdy na kat A2 czy tylko chodzi o to, żeby był "zdławiony"?

Bo niestety - R6 nawet zdławiona do 35 kW nie będzie się łapała na kategorię A2...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 21:53 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 21:02
Posty: 28
Sprzęt: CBR 600RR
Imie: Szymon
Lokalizacja: Podlaskie
Chodzi tylko o to aby w dowodzie pisalo 25 kW nie musi koniecznie posiadac blokady, aby w dowodzie widniało to. Dlaczego sie nie lapie? skoro w dowodzie tyle bedzie miala to bedzie sie lapala. Masa R6 z plynami przy mocy 35kW nie przekroczy stosunku mocy do masy 0,2kW/kg. A przeważnie i tak są te które były blokowane przed 2013 więc w dowodzie mają 25 kW bo wtedy to była maksymalna moc dla początkujących. A po 2 latach jazdy można było już bodajże większymi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 05:38 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2012, o 14:09
Posty: 113
Sprzęt: suzuki gsx-r k8 750
Imie: michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg
lepiej dokladnie przeczytaj przepisy na A2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 07:41 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 9 sie 2013, o 21:45
Posty: 13
Sprzęt: R6
Imie: Paweł
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
2) kategoria A2:

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,


Ostatni warunek...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 09:32 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 23:13
Posty: 686
Sprzęt: R1 2012
Imie: Dawid
Lokalizacja: WBK
Nie łapie się na 100%, normalnie ma 120PS więc więcej niż dwukrotność, no chyba że masz nie kumatych policjantów w mieście to przejdzie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 09:35 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 21:02
Posty: 28
Sprzęt: CBR 600RR
Imie: Szymon
Lokalizacja: Podlaskie
No dobrze zablokować nie możesz. Ale skoro jest sprowadzony i ma w dowodzie 25 kW, to czy obok jest podpis że przed blokadą miał 130 KM? Nie wydaje mi się, a przepisy znam. Ten ostatni przepis tyczy się tego że w Polsce gdy założysz blokadę mozesz nie dostać papierów czy cos. Przepisy dotyczące kat. A2 znam na pamięć. I tutaj masz przykład z allegro. Był GSX R z 2008 ale nie stać mnie na niego, ale jest też http://otomoto.pl/kawasaki-zx-636-zx6r-2004-prawko-a2-ideal-M3784592.html
Bądź R6 ale na nią też mnie nie stać http://allegro.pl/yamaha-r6-600-2013-a2-25kw-nowka-k8-gsxr-r1-1000-i3520472131.html. I nie spamujcie tylko jeśli ktoś coś takiego posiada to niech się wtedy wypowie. W dowodzie widnieje moc 25 kW. Moc do masy jest niższa niż 0,2 kW/kg. Nie jest napisane w dowodzie od jakiej mocy pochodzi. Więc jeśli w dowodzie posiada te wartości mogę poruszać się nim na kat. A2. I tak mam nie za bardzo kumatych:) w sumie tutaj jest bezprawie robią sobie z radiowozów taksówki. Jeden pan władza jest pijany to zamawia tych co maja dyzur i sobie po niego przyjezdzaja i odwoza do domu. Niezłe co? No ale dobra załóżmy przykład. Zatrzymuje mnie policjant bierze dowód widzi moc, sprawdza prawo jazdy no i co? Sprawdza w internecie ile taki motocykl miał mocy przed blokada czy co? Bo mówicie że nie będzie można na tym jeździć więc wytłumaczcie mi to na czym to bedzie polegalo jesli mnie zatrzyma


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 10:20 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 9 sie 2013, o 21:45
Posty: 13
Sprzęt: R6
Imie: Paweł
Lokalizacja: Gliwice
1. To, że ktoś Ci na allegro napisze, że możesz sobie jeździć na A1/A2 - nic nie znaczy.
2. Specjalnie kumatego policjanta nie trzeba - nie wiem czy jakikolwiek "plastik" łapie się pod A2 (właśnie ze względu na ten ost. punkt).
3. Co Cię czeka w przypadku zatrzymania?
Mandat 300 zł i odholowanie motocykla (chyba, że komuś go od razu przekażesz).
Ale - no cóż - to tam specjalna kara nie jest.

Problemy zaczynają się w innej sytuacji.
NIE DZIAŁA TWOJE OC (ani żadne inne ubezpieczenie).
I możesz mi wierzyć - ubezpieczyciel, w razie czego baaardzo szybko zorientuje się, że R6 nie łapie się pod A2.
Co się z tym wiąże - wyobraź sobie, że masz szlifa na zakręcie - Twój motocykl trafia w nówka MLa, ten w kolejne auto - straty na pół miliona...
Pokrywasz to z własnej kieszeni.
Jeśli do tego ktoś zostanie kaleką - też - płacisz mu do końca życia rentę.

Oczywiście nie życzę Ci tego (ani nikomu innemu).
Ale musisz mieć świadomość takiego ryzyka.

Mandacik od policji i nawet odholowanie motocykla to przy tym małe piwko przed śniadaniem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 10:30 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 26 lip 2012, o 21:02
Posty: 28
Sprzęt: CBR 600RR
Imie: Szymon
Lokalizacja: Podlaskie
Czytałem niedawno że policjantów (sam policjant to mowil) obchodzi tylko to co jest na papierze, czyli na mandat w przypadku moich terenów są nikłe szanse. Aczkolwiek zgadzam się z tobą co do OC w przypadku kolizji bądź innej przygody. Tutaj masz racje. Jednak kat. AM która teraz wyszła jest do 49 ccm i prędkość nie może przekraczać 45 km/h. Czy myślisz ze jeżdżący skuterkami mają naprawde poblokowane? Bo w tym przypadku OC też nie działa? Miałem kiedyś podrasowaną do 80 ccm która jechała ze 110-120 yamaha kolizje. Jechałem na karcie motorowerowej. Wiadomo sąd i te sprawy. Wygrałem sprawe i nikt nie sprawdzal czy motorower ma faktycznie 49 ccm czy nie. W dowodzie sie zgadzało i na żaden przegląd go nie wysyłali. Gdy skręcałem kobieta zaczela mnie wyprzedzac i uderzyla we mnie. W tym przypadku te OC też nie powinno działać a jednak. W tym przypadku będzie podobnie. Mam swiadomosc ryzyka że mogą się tego dowalić jeśli bym miał porządny wypadek gdzie ktoś by porządnie ucierpiał. Więc kończmy już ten spam i niech wypowiedzą się osoby które taki sprzęt z blokowaną mocą w dowodzie bądź też faktycznie posiadają.

A poza tym myślisz że jeśli bym kupił fazera czy horneta, który rzekomo może być zblokowany i w dowodzie jest ale ma zdjętą blokadę to czy OC by działało? Bo ja nie sądzę. Także mi to obojętne czy to będzie dwukrotność czy też wiecej ważne żeby w dowodzie sie zgadzalo bo znam takich co tak jeżdżą i nic im złego sie nie dzieje. Za 2 lata będę robił pełną kategorię A więc do tego czasu troche pooszukuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: [K] Yamaha R6 prawo jazdy A2
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 21:29 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
szatan54 napisał(a):
znam takich co tak jeżdżą i nic im złego sie nie dzieje. Za 2 lata będę robił pełną kategorię A więc do tego czasu troche pooszukuje

Chłopie dowiedz sie pierw lepiej u ubezpieczyciela lub prawnika bo widać ze jestes napalony a w tej zabawie powinno sie zacząć od zdrowego rozsądku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1