Teraz jest 26 kwi 2024, o 10:42

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 29 cze 2017, o 14:49 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2017, o 14:38
Posty: 4
Sprzęt: Yamaha
Imie: Radek
Lokalizacja: CB
Witam
Mam problem z moją Yamahą R6 2005r.
Po krótszej ale i czasem dłuższej jeździe czasami gdy temperatura silnika jest powyżej 90*C, po zgaszeniu stopniowo wzrasta i osiąga 101-102*C.
Nie wiem czy to jest normalne, ale wtedy uruchamia się wentylator postojowy i zależnie od temperatury jaką musi zbić czasami chodzi minutę lub dwie.
Tutaj właśnie zaczyna się problem, że najczęściej po takim zachowaniu moto nie chce już się odpalić z rozrusznika.
Po odczekaniu 5-10minut czy nawet godzinę, przekręcam kluczyk, uruchamiam starter i wszystkie zegary się resetują a spod kanapy (pewnie przekaźnik) słychać tylko takie cykanie.
Akumulator ładowałem, sprawdzałem też czy działa alternator.
Teraz na akumulatorze pomierzyłem napięcia - na postoju 12,5V, przy rozruchu spada do 9,5V ale natychmiast po tym podskakuje powyżej 13 i zwiększa się w granicach 13,99-14,00V.
Taki problem z odpalaniem po zgaszeniu najczęściej dzieje się gdy potrzebny jest ten wentylator do chłodzenia na postoju który długo chodzi, ale akumulator wydaje się nie być na wymarciu, dlatego nie wiem gdzie szukać przyczyny, regulator napięcia? przebicie jakieś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 29 cze 2017, o 16:47 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Jest do wymiany na pewno.Jak przekaznik strzela to masz 100% pewnosci.
150zl kosztuje sredniej klasy aku.Mozesz sobie zrobic doswiadczenie gdy nie chce odpalic podlacz kable rozruchowe i nimi z akumulatorem z samochodu.No i co ? zapala :)
Tylko zauwaz ze po podlaczeniu najlepiej poczekac chwile bo dobry akumulator musi naladowac ten zdechniety z moto ktory wentylator rozladowal.
Do zapalenia silnika potrzebny jest konkretny obrot a nie mielenie.
W rn22 tak jest mieli eeeee i dopiero zapala a jak dasz z konkretnym pradem rozruchowym to co innego.
Bezwladnosc cieplna ma to do siebie ze jak stoich to temp wzrosnie.
Jak jedziesz to masz chlodzenie powietrzem owiewani chlodnicyi pompa plynu chlodzacego dziala szybciej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 29 cze 2017, o 22:53 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2017, o 14:38
Posty: 4
Sprzęt: Yamaha
Imie: Radek
Lokalizacja: CB
Do wymiany akumulator?
Bo aż dziwne, że po dwóch minutach działania wentylatora aku się rozładowuję, niby tych Ah nie jest tam dużo ale to i tak powinien być duży zapas.
Niestety nie wiem jak stary jest aku, dlatego nie mam pewności czy już jest na końcówce żywota ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 30 cze 2017, o 19:25 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Zawsze mozna go pchac taniej wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 30 cze 2017, o 20:44 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2017, o 14:38
Posty: 4
Sprzęt: Yamaha
Imie: Radek
Lokalizacja: CB
Nie no szkoda moto :D
Po prostu chcę mieć pewność, jaka jest przyczyna.
Przeczyściłem przewody przy aku, przekaźniku i w kostce bo były trochę zaśniedziałe, jak zrobi się cieplej to zmienię aku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 1 lip 2017, o 21:15 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Ale przecierz tak jak napisalem wystarczy podlaczyc kablami akumulator samochodowy.Dla pewnosci poczekac 5 min i zobaczyc czy odpala.Jest to test dla niedowiarka.
Jak odpala to masz 100% pewnosci ze akumulator z moto padl.
Typowy objaw to strzelanie przekaznika i resetowanie zegarow.
Po za tym stan akumulatora nie sprawdza sie tylko miernikiem.Miernik daje tylko z grubsza szybka diagnoze.Do pomiaru uzywa sie takie uzadzenie ze spiralkami.Daja one opor i w ten sposob sprawdza sie zachowanie akumulatora pod obciazeniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nie odpala po zgaszeniu
PostNapisane: 1 lip 2017, o 21:49 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2017, o 14:38
Posty: 4
Sprzęt: Yamaha
Imie: Radek
Lokalizacja: CB
Byłem wymienić akumulator, sprawdzili mi jeszcze właśnie takim testerem obciążeniowym i faktycznie już był zdechnięty.
Dzięki, można zamknąć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1